Zaznacz stronę
NASZE ZABIEGI

Rehabilitacja i Fizjoterapia w KOLMED

22 815 68 00
22 812 03 99

Poniedziałek - Czwartek:  8:00 - 19:00
Piątek:  8:00 - 18:00
Sobota:  8:00 - 13:00
Rehabilitacja i Fizjoterapia w KOLMED

Opis

Zdjęcie przedstawiające rehabilitację ręki

Fizjoterapia to kompleksowe działanie lecznicze, które ma na celu przywrócenie pełnej lub możliwie największej sprawności fizycznej, utraconej na skutek urazu bądź schorzenia. Powinna być możliwie jak najwcześniej rozpoczęta po zaopatrzeniu ortopedycznym urazu lub w trakcie rozpoczętego leczenia ortopedycznego, neurologicznego bądź reumatoidalnego. Aby przyniosła jak najlepszy efekt, należy ją zacząć i skojarzyć z pozostałymi elementami leczenia urazu lub schorzenia na możliwie wczesnym jego etapie. Dla naszych Pacjentów świadczymy kompleksowe, skojarzone ze sobą zabiegi fizjoterapeutyczne (kinezyterapia i fizykoterapia) całego narządu ruchu (w tym kręgosłupa i wszystkich stawów obwodowych), w odniesieniu do leczenia wszystkich schorzeń ortopedycznych, reumatoidalnych i neurologicznych na wszystkich etapach etapach tego leczenia. 

Specjalizujemy się także w kompleksowym leczeniu fizjoterapeutycznym urazów, w tym także sportowych.

Prowadzimy fizjoterapię osób w każdym wieku, od dzieci w wieku wczesnoszkolnym do seniora. Fizjoterapia jest skuteczną metodą leczenia niezależnie od wieku pacjenta.

Pomagamy odzyskać pełną sprawność dorosłym, a także prowadzimy ćwiczenia indywidualne z dziećmi, wymagającymi korekcji wad postawy, aby nieskorygowana w młodości wada postawy nie przeobraziła się w schorzenie ortopedyczne w wieku dojrzałym..

Uczymy rodziców lub opiekunów, jak prowadzić zajęcia korekcyjne w domu. Prowadzimy również ćwiczenia profilaktyczne i udzielamy konsultacji przez bardzo doświadczonych dyplomowanych Fizjoterapeutów.

Wykonujemy zabiegi fizjoterapii w oparciu o skierowanie od lekarza specjalisty wystawione przez lekarzy przyjmujących w dowolnych placówkach medycznych na terenie całego kraju lub po konsultacji z naszym lekarzem ortopedą i/lub dyplomowanym fizjoterapeutą.

Ćwiczenia profilaktyczne, które wykonujemy i masaże całego ciała, bądź jego części, nie wymagają skierowania.

Cennik

UsługaCzasCena
Konsultacja Fizjoterapeuty15 min.150,00 zł
Kinezyterapia indywidualna (w tym wyciągi)30 min.100,00 zł
Kinezyterapia indywidualna (w tym wyciągi)60 min.150,00 zł
Masaż leczniczy całego ciała50 min.190,00 zł
Masaż leczniczy kręgosłupa lub inny częściowy20 min.120,00 zł
Terapia manualna30 min.150,00 zł
Terapia manualna60 min.250,00 zł
Instruktaż ćwiczeń do domu30 min.100,00 zł
Magnetotron40,00 zł
Ultradźwięlki30,00 zł
Krioterapia40,00 zł
Fonoforeza40,00 zł
Jonoforeza

Zgodnie z procedurami
terapeutycznymi

40,00 zł
Laser30,00 zł
Naświetlanie promieniami podczerwonymi oraz widzialnymi30,00 zł
Prądy diadynamiczne30,00 zł
Prądy interferencyjne30,00 zł
Prądy galwaniczne30,00 zł
Elektrostymulacje40,00 zł
Kinezjotaping60,00 zł
Ćwiczenia grupowe Zdrowy Kręgosłup (2-3 osoby)45 min.50,00 zł
Ćwiczenia grupowe Dla Seniorów (2-3 osoby)45 min.50,00 zł
Terapia manualna + suche igłowanie40 min.250,00 zł
Spersonalizowane Termoformowalne Wkładki Ortopedyczne koszt (konsultacja fizjoterapeuty + termiczne dopasowanie wkładek przez fizjoterapeutę)450,00 zł
PAKIET REHABILITACYJNY (spersonalizowana terapia manualna + fizykoterapia)60 min.250,00 zł
Laser wysokoenergetyczny (1 zabieg)ok. 20 min.60,00 zł

Pełna opieka medyczna lekarza fizjoterapeuty

Pacjenci korzystający z opieki medycznej w naszej placówce mają dostęp do szeregu usług rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Oferta obejmuje konsultacje ze specjalistami, między innymi ortopedą, neurologiem, reumatologiem i lekarzem rehabilitacji medycznej. W ramach kompleksowej opieki możliwa jest dokładna diagnostyka i ocena schorzeń, a także planowanie krótko- lub długoterminowej terapii. Duże znaczenie mają również masaże lecznicze i relaksacyjne.

Wszystkie te działania mają na celu przywrócenie Pacjentowi pełnej sprawności ruchowej, poprawę jego kondycji oraz zmniejszenie bólu i sztywności mięśniowej. Zachęcamy do skorzystania z szerokiej oferty naszej placówki, tym bardziej że współpracują z nami doświadczeni lekarze, fizjoterapeuci i masażyści.

Dostęp do najlepszych zabiegów fizjoterapeutycznych

Wykonujemy sprawdzone i bezpieczne zabiegi fizjoterapeutyczne, dobrane do postawionej przez specjalistę diagnozy i potrzeb Pacjenta. W przypadku rehabilitacji odcinka lędźwiowego lub szyjnego kręgosłupa skuteczne okazują się zabiegi manualne, obejmujące ręczną manipulację stawami w celu złagodzenia bólu i przywrócenia ich ruchomości.

Nasi terapeuci wykonują również inne, opisane niżej zabiegi.

  • Kinezyterapia indywidualna, potocznie nazywana leczeniem ruchem. To ćwiczenia fizyczne o charakterze leczniczym. Pozwalają skorygować nieprawidłowe nawyki ruchowe, poprawić ruchomość stawów i zwiększyć wytrzymałość mięśni.
  • Kinezjotaping (kinesiotaping), czyli plastrowanie dynamiczne. Ta nieinwazyjna metoda terapii jest bardzo skuteczna i często wykorzystywana w rehabilitacji sportowej i medycznej. Sprawdza się jako element terapii po udarze, w dziecięcym porażeniu mózgowym, stwardnieniu rozsianym i chorobie Parkinsona.
  • Stosowanie ultradźwięków w celu efektu przeciwbólowego oraz dla stymulacji procesów naprawczych na poziomie komórkowym. Można je wykorzystać m.in. przy rehabilitacji naderwanych więzadeł, ścięgien i innych tkanek łącznych.
  • Zabiegi z zakresu elektrolecznictwa i elektrostymulacja. W zależności od potrzeb fizjoterapeuta może zalecić korzystanie z impulsów prądu stałego (prądy galwaniczne) lub zmiennego o małej częstotliwości (prądy diadynamiczne). Terapia obejmuje również krzyżowanie dwóch niezależnych obwodów prądem o różnych częstotliwościach (prądy interferencyjne). Te rodzaje zabiegów umożliwiają stymulację tkanek głębokich.
  • Jonoforeza. Polega na wprowadzeniu jonów do wybranych tkanek w celu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
  • Fonoforeza, znana też jako nadźwiękawianie lub sonoforeza. Zabiegi polegają na stymulacji nakładanych powierzchniowo substancji leczniczych, aby mogły lepiej przeniknąć do głębokich warstw skóry.
  • Fizjoterapia laserowa, czyli zabiegi terapeutyczne z wykorzystaniem lasera medycznego. Bardzo dobrze stymulują one procesy lecznicze narządów ruchu, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo.
  • Magnetoterapia, wykorzystywana w terapii chorób stawów, kości, osteoporozie i wielu innych dolegliwościach. Terapeuta oddziałuje na komórki polem magnetycznym, aby przyspieszyć proces gojenia.
  • Krioterapia przeprowadzana w specjalnej komorze. Efektem krótkotrwałego przebywania w bardzo niskiej temperaturze jest przyspieszone krążenie krwi i wzmożone wydzielanie hormonów działających przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Zabiegi pozwalają również zmniejszyć napięcie mięśni.

Pacjenci naszej placówki mogą korzystać także z instruktaży, przygotowanych przez specjalistów. Szkolenia prezentują ćwiczenia rehabilitacyjne do wykonania w warunkach domowych. Dzięki temu proces powrotu do sprawności przebiega jeszcze szybciej.

Ulotka -20% przy zakupie 10 dowolnych zabiegów

Rehabilitacja i Fizjoterapia

mgr JAROSŁAW DĄBROWSKI
mgr JAROSŁAW DĄBROWSKI

Fizjoterapeuta

mgr WŁADYSŁAW LANDZIUK
mgr WŁADYSŁAW LANDZIUK

Fizjoterapeuta

Wyświetl pełny opis

W trosce o zapewnienie wysokiego poziomu usług dla naszych pacjentów współpracujemy z innymi podmiotami

Placówka

Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Kolmed -
Warszawa, Międzylesie, Wawer

ul. Bursztynowa 2c
04-749 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 18:00
Sobota 8:00 - 13:00
umów wizytę już teraz

Wybierz odpowiednią formę kontaktu z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Skip to content