Zaznacz stronę
NASZE ZABIEGI

Operacja cieśni nadgarstka

22 815 68 00
22 812 03 99

Poniedziałek - Czwartek:  8:00 - 19:00
Piątek:  8:00 - 18:00
Sobota:  8:00 - 13:00
Operacja cieśni nadgarstka
Przyczyny zespołu cieśni nadgarstka
Ilustracja cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka jest pokłosiem zaburzeń funkcji nerwu pośrodkowego w następstwie przewlekłego ucisku i dotyczy głównie ręki której częściej używamy. Zespół cieśni nadgarstka może mieć związek z przeciążeniem wywołanym wykonywaniem powtarzalnego ruchu nadgarstka. Przyczynami mogą być również urazy mechaniczne jak np. zwichnięcia w obrębie nadgarstka, zmiany zwyrodnieniowe, niewłaściwie wygojone złamania, a nawet zaburzenia hormonalne. Warto zauważyć, że ta dolegliwość dotyka częściej kobiet niż mężczyzn.

Objawy zespołu cieśni nadgarstka

Głównymi objawami zespołu cieśni nadgarstka jest ból i drętwienie większości palców: kciuka, palca wskazującego oraz środkowego. Ból często wybudza ze snu, a także promieniuje do przedramienia i barku. Ból może także występować w dzień, głównie podczas wysiłku i wykonywaniu monotonnych ruchów czy utrzymaniu dłoni w jednej pozycji. Pogorszeniu ulega sprawność manualna przy czynnościach, które wymagają od nas wysokiego poziomu precyzji. W zaawansowanym stadium choroby może dojść do zaniku mięśni.

Diagnostyka i leczenie zespołu cieśni nadgarstka

W celu zdiagnozowania pacjenta z zespołem cieśni nadgarstka lekarz specjalista przeprowadza z pacjentem wywiad, a także wykonują teksty kliniczne polegające na sprawdzeniu stopnia sprawności ręki i czucia w palcach. Pacjent który nie jest w stanie wykonać pewnych ćwiczeń lub doskwierają jemu przy tym dolegliwości bólowe, może być podejrzewany o zespół cieśni nadgarstka.

Celem postawienia jednoznacznej diagnozy Pacjent kierowany jest na badania dodatkowe: elektromiografia (EMG) lub ultrasonografia (USG), pozwalające na ustalenie szybkości przodownictwa nerwu (elektromiografia), a także na uwidocznienie jego deformacji oraz pogrubień więzadła poprzecznego i ścięgien w okolicy nerwu pośrodkowego (USG).

W leczeniu zachowawczym bardzo często specjaliści polecają zakładanie na noc kortezy stabilizującej nadgarstek. Krótkotrwała stabilizacja ma na celu zmniejszenie obrzęku i zlikwidowanie stanu zapalnego, ponadto zaleca się przyjmowanie leków przeciwzapalnych (niesteroidowych) oraz rehabilitację według planu ułożonego przez lekarza rehabilitacji medycznej.

Operacyjne leczenie cieśni nadgarstka

Obrazek lekarzy wykonujących zabieg operacji ciesni nadgarstkaLeczenie operacyjne przeznaczone jest dla osób, u których nie stwierdza się poprawy po leczeniu zachowawczym lub zgłaszają się w zaawansowanym stadium choroby. Polega ono na przecięciu struktur uciskających nerw pośrodkowy na poziomie nadgarstka. Podczas zabiegu zazwyczaj wystarczające jest znieczulenie miejscowe, przewodowe, aczkolwiek dla większego komfortu Pacjenta można wykonać zabieg w krótkiej sedacji.

Rekonwalescencja wynosi do 4 tygodni dla osób wykonujących pracę biurową, 8 tygodni dla osób pracujących fizycznie. Ponadto rekomendowana jest w trakcie okresu rekonwalescencji, spersonalizowana rehabilitacja pod okiem lekarza rehabilitacji medycznej.

Cena zabiegu zespołu cieśni nadgarstka
L.pRodzaj zabieguCena usługi
1Kwalifikacja ortopedyczna do zabiegu250,00 zł
2Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka w znieczuleniu miejscowym3.000,00 zł
3Operacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka w znieczuleniu anestezjologicznym3.700,00 zł

W trosce o zapewnienie wysokiego poziomu usług dla naszych pacjentów współpracujemy z innymi podmiotami

Placówka

Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Kolmed -
Warszawa, Międzylesie, Wawer

ul. Bursztynowa 2c
04-749 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 18:00
Sobota 8:00 - 13:00
umów wizytę już teraz

Wybierz odpowiednią formę kontaktu z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Skip to content