Zaznacz stronę
NASZE BADANIA

Histeroskopia

22 815 68 00
22 812 03 99

Poniedziałek - Czwartek:  8:00 - 19:00
Piątek:  8:00 - 18:00
Sobota:  8:00 - 13:00
Histeroskopia

należy do nowoczesnych i małoinwazyjnych metod diagnostyczno-leczniczych, która zastąpiła tradycyjne metody diagnozowania i leczenia stosowane dotychczas w ginekologii.

Opis

Histeroskopia to endoskopowa metoda diagnostyczna, pozwalająca na obrazowanie wnętrza kanału szyjki i jamy macicy oraz ocenę ujść macicznych jajowodów. Histeroskopy w KOLMED należą do jednych z najcieńszych o owalnym profilu i średnicy 3-4mm. Histeroskopy owalne, ze względu na małą średnicę, kształt przekroju, miniaturyzację pozwalają na oglądanie pod powiększeniem optycznym pochwy, ujścia zewnętrznego, kanału szyjki macicy, ocenę ujścia wewnętrznego i jamy macicy.

Wprowadzanie cienkiego, owalnego histeroskopu w głąb narządów płciowych kobiety nie wymaga wzierników, kulociągów ściągających szyjkę macicy do wejścia do pochwy i przede wszystkim nie ma potrzeby bolesnego „hegarowania”, czyli rozszerzania kanału szyjki macicy. 

Zabieg histeroskopii jest na ogół bezbolesny, ale ze względu na indywidualne odczuwanie bólu proponujemy jednak zabieg w znieczuleniu lub tzw. analgosedacji, czyli podawania dożylnego leków, które na krótko usypiają wraz z lekiem przeciwbólowym (asysta anestezjologa). Histeroskopię wykonywaną cienkim, owalnym histeroskopem określa się mianem histeroskopii office, która podkreśla z jednej strony priorytetową wartość diagnostyczną tej procedury, z drugiej zaś, ambulatoryjne bezpieczeństwo i szybkość jej wykonania.  Po zabiegu pacjentka pozostaje pod opieką medyczną zazwyczaj około 2 godzin.

Cel zabiegu

Wskazaniami do histeroskopii diagnostycznej należą w szczególności nieprawidłowe krwawienia maciczne niezwiązane z cyklem menstruacyjnym, obfite lub skąpe miesiączki, nieregularne miesiączki, plamienia i upławy przed- i pomiesiączkowe, nieprawidłowe struktury uwidocznione w czasie badania ultrasonograficznego wykonywanego sondą dopochwową, niepłodność lub niepowodzenia położnicze (poronienia, straty ciąż).

W czasie histeroskopii diagnostycznej wykonywanej przed stosowaniem technik wspomaganego rozrodu „in vitro” oprócz oceny przebiegu kanału szyjki macicy i wejścia do macicy, oglądamy ujścia jajowodowe, wykrywamy wady rozwojowe wewnątrzmaciczne ( np. przegrody, macica jednorożna, -dwurożna), a ponadto możemy ocenić stan endometrium odpowiedzialnego za proces zagnieżdżenia zarodka.

Histeroskopia operacyjna umożliwia, przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi chirurgicznych wykonywanie zabiegów operacyjnych wewnątrzmacicznych. Histeroskop operacyjny składa się z teleskopu optycznego, metalowego płaszcza oraz resektoskopu. Elektroresektoskop umożliwia wprowadzenie mikronarzędzi elektrycznych (elektroda pętlowa, kulkowa, walcowa, igłowa) do jamy macicy i wykonywanie nimi odpowiednich ruchów.

Histeroskopia operacyjna pozwala w szczególności, wycinać, koagulować, usuwać mięśniaki podśluzówkowe, całą błonę śluzową macicy, przecinać zrosty, przegrody, usuwać polipy.

Kwalifikacja na zabieg

Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na wizycie lekarskiej podczas której zostanie szczegółowo omówiony zakres diagnostyczno-operacyjny zabiegu, sformułowane zostaną cele terapeutyczne, omówiony zostanie sposób przygotowania do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Pacjentka przebiera się na sali chorych a następnie przechodzi do sali operacyjnej gdzie jest układana na zabiegowym fotelu ginekologicznym. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu anestezjologicznym z udziałem lekarza anestezjologa. Do badania wykorzystuje się sterylne narzędzia. Jeśli istnieje taka potrzeba, badający przy pomocy specjalnych kleszczyków wprowadzonych przez histeroskop może też pobrać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego. W przypadku stwierdzenia w macicy polipów, zrostów lub mięśniaków podśluzówkowych wymagających leczenia operacyjnego, do macicy przez histeroskop wprowadza się narzędzia i pod kontrolą wzroku usuwa się stwierdzone zmiany. Badanie trwa zwykle od 10 do 40 minut.

Cennik zabiegów
L.pNazwa zabieguCena usługi
1Histeroskopia diagnostyczne (bez znieczulenia anestezjologicznego)

2.000,00 zł

2Histeroskopia operacyjna (bez znieczulenia anestezjologicznego)

od 2.000,00 zł

3Znieczulenie anestezjologiczne700,00 zł
4Pobranie wycinka150,00 zł
5Badanie histopatologiczne180,00 zł
6Usunięcie polipa (zabieg polipektomii)700,00 zł
7Punkcja torbieli jajnika 700,00 zł
ZNIECZULENIE ANESTEZJOLOGICZNE do HISTEROSKOPII

Do badań w znieczuleniu wymagane są aktualne wyniki badań (nie mogą być starsze niż 3 miesiące) takie jak: morfologia, elektrolity – sód/potas, bilirubina całkowita, kreatynina, glukoza, APTT i INR (jeśli Pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe), TSH (jeśli Pacjent przyjmuje hormony tarczycy – Euthyrox, Letrox), EKG. Pacjentki powinny dokładnie znać nazwy i dawki przyjmowanych leków lub posiadać ich spis. Wskazane jest zabranie ze sobą tych leków. Na badanie w znieczuleniu należy przyjść z osobą towarzyszącą.

Uwaga!

Wyniki badań z krwi oraz EKG należy przesłać na adres email: anestezjolog@kolmed.pl nie później niż na 48 godzin przed potwierdzonym znieczuleniem anestezjologicznym.

KONSULTACJA ANESTEZJOLOGICZNA JEST WYMAGANA U PACJENTEK:

 • obciążonych internistycznie, np. chorobą niedokrwienną serca, po operacjach pomostowania aortalno-wieńcowego, po zabiegach założenia stentów do naczyń wieńcowych, z ciężką astmą, zaawansowaną przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, rozchwianą cukrzycą, po epizodach zatorowo-zakrzepowych;
 • które chciałyby wcześniej w ramach kwalifikacji do zabiegu omówić przygotowanie i przebieg znieczulenia.

 

PAKIET BADAŃ przed HISTEROSKOPIĄ

W skład pakietu podstawowego wchodzą następujące badania z krwi:

 • Morfologia;
 • Sód;
 • Potas;
 • Bilirubina całkowita;
 • Kreatynina;
 • Glukoza;
 • Grupa krwi;

Dodatkowo poza pakietem podstawowym:

 • APTT (jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe) 15,00 zł;
 • INR (jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwkrzepliwe) 15,00 zł;
 • TSH (jeśli pacjent przyjmuje hormony tarczycy) 27,00 zł

Uwaga!

 • Wyniki badań z krwi, nie mogą być starsze niż trzy miesiące;
 • Do znieczulenia anestezjologicznego, wymagane jest badanie EKG spoczynkowe – w placówce KOLMED wykonując badania z krwi wchodzące w skład niniejszego pakietu – EKG spoczynkowe wykonamy dla Ciebie GRATIS!;
 • W przypadku pacjentek chorych na cukrzycę, wymagana wcześniejsza konsultacja lekarska;
 • W przypadku pacjentek w ciąży, wymagana konsultacja z lekarzem prowadzącym ciążę.

OSZCZĘDZASZ 54 zł!

CENA PAKIETU PODSTAWOWEGO 160 zł

Po badaniu wykonanym w znieczuleniu Pacjentka przebywa w sali obserwacyjnej. Czas obserwacji zależy od rodzaju zabiegu i stanu Pacjentki. Po tym czasie, pod opieką osoby towarzyszącej, może udać się do domu. Obowiązuje 12-godzinny bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów i maszyn mechanicznych oraz picia alkoholu. W bardzo rzadkich przypadkach może zaistnieć konieczność dłuższej obserwacji. Prosimy uwzględnić to w swoich planach. Pacjentki wymagające okularów do czytania proszone są o zabranie ich ze sobą.

Wyznaczona, orientacyjna godzina rozpoczęcia badania może ulec przesunięciu, ponieważ czas trwania badań histeroskopii jest trudny do przewidzenia.

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, że warunkiem wykonania badania histeroskopii (w znieczuleniu lub bez) jest uiszczenie zadatku na 48 godzin przed planowanym badaniem w wysokości odpowiednio 500,00 zł

Powyższe opłaty nie podlegają zwrotowi!

 

Numer konta na jaki należy wpłacić zadatek:
PKOBP 14 1020 1127 0000 1702 0010 0677
W tytule prosimy o wpisywanie imienia i nazwiska Pacjenta. W przypadku braku wpłaty rezerwacja terminu badania zostanie anulowana.

Honorujemy płatności: karta płatnicza/kredytowa, gotówka oraz przelew bankowy.

Lekarze wykonujący badania

dr n. med. WOJCIECH PIĘTA
dr n. med. WOJCIECH PIĘTA

Specjalista GINEKOLOG - ENDOKRYNOLOG

(konsultacja 200,00 zł)

Wyświetl pełny opis

W trosce o zapewnienie wysokiego poziomu usług dla naszych pacjentów współpracujemy z innymi podmiotami

Placówka

Zespół Niepublicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Kolmed -
Warszawa, Międzylesie, Wawer

ul. Bursztynowa 2c
04-749 Warszawa

Godziny otwarcia

Poniedziałek 8:00 - 19:00
Wtorek 8:00 - 19:00
Środa 8:00 - 19:00
Czwartek 8:00 - 19:00
Piątek 8:00 - 18:00
Sobota 8:00 - 13:00
umów wizytę już teraz

Wybierz odpowiednią formę kontaktu z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, odpowiemy tak szybko jak będzie to możliwe.

Skip to content